Kategorie
Uncategorized

Kurtki męskie ze skóry

Skórzane kurtki męskie to absolutnie jedna rzecz z tych, które muszą pojawić się w męskich szafach.
Różnią je detale, które podkreślają różne charaktery każdej kurtki. Niezależnie od ceny, czy producenta każdy klient patrzy na to czy dana skóra jest wygodna, lekka i praktyczna. Elegancka, smart casualowa, codzienna – skórzana kurtka męska daje możliwość stworzenia wielu modnych stylizacji. Skóra naturalna to materiał, który się nie starzeje ani nigdy nie wychodzi z mody. Po skórzane okrycia wierzchnie mogą sięgać panowie w każdym wieku i o każdym typie urody, a przy tym mieć pewność, że będą dobrze wyglądać.
Nie należy zapomnieć o tym, że klasyczna skóra będzie służyć nam przez cały rok i to nie tylko podczas jazdy na motorze! W ofercie wielu marek znajdziesz kurtki skórzane męskie ocieplane, które z powodzeniem możesz nosić jesienią i zimą, aby zapewnić sobie ochronę przed mroźnym powietrzem. W przypadku chłodnych miesięcy polecamy skórę naturalną, jednak i te wykonane z ekologicznego odpowiednika sprawdzą się bardzo dobrze.
Ramoneska zacznijmy od niej gdyż jest to jeden z najważniejszych modeli w świecie męskich kurtek, nie tylko skórzanych – ale ogólnie. Cechuje ją zapięcie asymetryczne, które jasno nawiązuje wymiarem praktycznym na motocykle. Kurtka powinna nas opinać i leżeć jak druga skóra Do czego ją nosimy? Do rzeczy, które dopełnią jej buntowniczego wyglądu. Rewelacyjnie prezentuje się w zestawieniu z ciemnymi, wąskimi jeansami, białą koszulką oraz sztybletami czy nawet butami typu Converse. Prostota i minimalizm – to cechy, którą określa się tą kurtkę.
Pilotka męska, jak sama nazwa wskazuje, rozpoczęła swoją historię z modą jako strój dedykowany pilotom. Co ciekawe – używano jej już podczas II wojny światowej. Do ich cech charakterystycznych możemy zaliczyć kołnierz z dodatkiem ciepłego futerka lub kożucha oraz ściągacze przy rękawach i na samym dole.
Kurtki wiązane w pasie służyły typowo do jazdy na motocyklu, dlatego jej główna cecha to wiele podręcznych kieszeni oraz pas w talii. Cechuje je zdecydowanie dłuższy tors, średnio-dopasowany krój, oraz wspomniany wyżej pas w talii
Skórzana kurtka męska o kroju zbliżonym do marynarki, może posłużyć jako oryginalny zamiennik typowej marynarki. Model wykonany z miękkiej skóry, z wygodnym zapięciem na guziki i dwiema kieszeniami z przodu to element garderoby, który będzie najlepszym uzupełnieniem większości casualowych zestawów.
Do produkcji kurtek skórzanych producenci wykorzystują wiele rodzaj skór. Większość może mieć różne wykończenia. Wybór skóry i jej jakości jest niezwykle ważny.
Skóra bydlęca, końska mocna, bardzo wytrzymała, twarda i ciężka.
Skóra cielęca również mocna, wytrzymała jednakże nieco delikatniejsza, przyjemniejsza w dotyku niż wymieniona wyżej bydlęca.
Skóra jagnięca, delikatna przypomina jedwab. Skóra jest stosunkowo cienka, zazwyczaj z połyskiem. Bardzo łatwa w użytkowaniu.
Skóra kozia, dość miękka, z mocno widocznymi porami. Jej miękkość ludzie stawiają zwykle pomiędzy jagnięcą, a cielęcą.
Skóra świńska, dość cienka, ale bardzo wytrzymała, z widocznymi porami. Na całym świecie do produkcji okryć wykorzystuje się również skóry np: z krokodyla, jaszczurek, aligatorów
Należałoby wspomnieć o skórze ekologicznej wykorzystywanej również do produkcji okryć. Jej największą zaletą jest sam proces produkcji, w trakcie którego nie wykorzystuje się żadnych surowców pochodzenia zwierzęcego, a tym samym materiał nie ma nic wspólnego ze skórą naturalną, a jest po prostu syntetykiem. Jednak elastyczność i trwałość oraz łatwość pielęgnacji odzieży, które wykonano z poliuretanu lub polipropylenu, sprawiły, że zdobyła ogromną popularność. Co więcej, tego typu kurtki skóropodobne są po prostu tańsze.
Wybór zakupu kurtki wykonanej ze skóry naturalnej, a ekologicznej nie jest prosty – zarówno naturalna, jak i ekologiczna skóra może pochwalić się wieloma zaletami. Jeśli Twój budżet nie jest ograniczony i chciałbyś zainwestować w okrycie wierzchnie, które posłuży Ci przez wiele lat, to najlepiej sprawdzi się ta pierwsza. Jeżeli jednak szukasz tanich kurtek skórzanych męskich, to zdecydowanie polecamy Ci te wykonane z materiałów syntetycznych.